Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 30 3 5
7 8 9 10 11 12
14 16 18
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 2

 

 

Naujienos

Covid-19 pamokos pasitarnaus patirtimi ateities iššūkiams
2020.07.02
img

„Covid-19 pamokas turime išmokti ne tik dėl galimos dar vienos pandemijos bangos, bet pasinaudodami įgyta patirtimi privalome ruoštis ir kitokiems didesniems iššūkiams.“ – tokia žinute pasidalino Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Mobilizacijos skyriaus vedėjas Arūnas Pudžemis, 2020 m. liepos 1 d. dalyvaudamas asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“ organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje „Koronavirusas ir maisto pramonė – ko išmokome?“
Diskusijos metu pasidalyta išmoktomis pamokomis ir įgyta patirtimi, aptarta geroji praktika ir veiksmai suvaldyti panašias ar sudėtingesnes situacijas ateityje.

null
Padėkos Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams
2020.06.29
img

„Dėkojame Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams už bendradarbiavimą ir nuoširdžią pagalbą organizuojant nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ renginius. Ačiū, kad esate – motyvuoti, pilietiški, tikintys savo pasirinkto kelio prasmingumu ir uždegantys kitus,“  – septynetui renginiuose talkinusių trečiakursių – Žygimantui Kaminskui, Sandrai Statkutei, Justinui Bendaravičiui, Eisvydui Krauzui, Arūnui Garšvai, Tomui Melvidui ir Rokui Švambariui – 2020 m. birželio 29 d.  įteikdama padėkas dėkojo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė.

null
Šiauliuose aptarti sąjungininkų priėmimo klausimai ir savivaldybių vaidmuo krizės atveju
2020.06.18
img

Krizinėms situacijoms nėra nei metų laikų, nei atostogų – jos gali užklupti netikėtai, todėl visada turime būti tam pasirengę. 2020 m. birželio 17 d. Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Priimančiosios šalies paramos skyriaus vedėjas Domas Alekna ir to paties skyriaus vyriausiasis specialistas Jurgis Žutautas drauge su Lietuvos kariuomenės Gynybos štaboLietuvos Karinių oro pajėgųŠiaulių miesto savivaldybėsŠiaulių rajono savivaldybės ir Depų tarnybos atstovais aptarė sąjungininkų priėmimo klausimus ir savivaldybių indėlį krizės metu.

null
Nuoširdi padėka už pilietines iniciatyvas pandemijos metu
2020.06.05
img

Šį nenuspėjamą pandemijos laikotarpį turėjome gražių pilietinių verslo ir privačių asmenų iniciatyvų, tad praėjusią savaitę pradėjome Padėkos misiją, stengdamiesi juos visus aplankyti ir padėkoti už pasiaukojimą, savitalką ir paramą Valstybei.

Valstybės santalkos vardu nuoširdų AČIŪ tarėme pandemijos metu brandų pilietiškumą pademonstravusiam UAB „Švaros broliai“ kolektyvui, neatlygintinai dezinfekavusiam ir valiusiam karantino metu veikusius Vilniaus vaikų darželius bei lopšelius, kuriuose buvo prižiūrimi su koronaviruso grėsme kasdien iš arti susiduriančių medicinos darbuotojų vaikai; taip pat dezinfekavusiam didžiausiai rizikai priskiriamas ir daugiausiai žmonių vežiojančias pareigūnų transporto priemones – Vilniaus policijos ir Lietuvos kariuomenės Karo policijos automobilius.

 

null
Bendruomenės vis aktyviau domisi pasirengimu pilietiniam pasipriešinimui
2020.06.01
img

Džiugu, kad sulaukiame vis didesnio susidomėjimo mūsų rengiamais pilietinio pasipriešinimo mokymais. 2020 m. gegužės 30 d. departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas Albertas Daugirdas Kauno bendruomenių atstovams organizavo Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursą Nr. 1.
Dėkojame Kauno raj. Narsiečių bendruomenės ir Kauno bendruomenių centrų asociacijos atstovams už kvietimą, suteiktas patalpas ir iniciatyvą bei visokeriopą pagalbą organizuojant ir sukviečiant bendruomenių narius į šiuos mokymus.

null
Plintant ne tik COVID-19, bet ir dezinformacijos virusui, svarbiausia yra išsaugoti sveiką protą ir savarankišką mąstymą
2020.05.26
img

Epidemijos ir pandemijos visais laikais yra ypač palanki terpė dezinformacijos fabrikams, kurie šią galimybę puikiai išnaudoja. Ar praeityje, ar šiandien melagienų skleidėjų tikslai ir metodai išlieka tie patys: kažkada – operacija „Infekcija“ arba „Denveris“, šiandien – „naujienos“ apie koronavirusą tėra vieno ir to paties informacinio karo tęsinys.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos parengė vaizdo įrašų ciklą, kuriame departamento specialistai dalinasi su žiniomis ir patirtimi apie tai, kaip neprarasti budrumo, vertinant iš įvairiausių šaltinių visuomenę pasiekiančią informaciją.

null
Prasmingai paminėta Pilietinio pasipriešinimo diena
2020.05.14
img

2020 m. gegužės 14 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM minėjo Pilietinio pasipriešinimo dieną. Šios dienos rytą su šūkiu #išsitraukpilietiškumobatus departamento atstovai išvyko į simbolinę pilietiškumo kelionę po Lietuvą su gražia misija – pagerbti už Lietuvos laisvę žuvusius kovotojus ir išdalinti organizuotos pilietinės akcijos metu surinktą paramą skurstančių šeimų vaikams.

null
„Pilietinio pasipriešinimo abėcėlė“ jau pakeliui į spaustuvę
2020.05.13
img

Pilietinio pasipriešinimo dienos išvakarėse Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM džiaugiasi galėdamas visuomenei pristatyti vieną iš naujausių parengtų projektų.
Nuo 2019 m. vasaros departamento Pilietinio pasipriešinimo skyriaus instruktoriai parengė ir veda bazinį pilietinio pasipriešinimo kursą Nr. 1. Jo pagrindu šio skyriaus specialistai kartu su Vilniaus dailės akademija parengė leidinį  instrukciją „Pilietinio pasipriešinimo abėcėlė“. Vienoje leidinio dalyje pateikiama trumpa informacija apie pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo tikslus, strategijas, taktiką ir „ginklus“ bei pilietinio pasipriešinimo iš Lietuvos istorijos pavyzdžius. Kitoje dalyje – per Vilniaus dailės akademijos studentų piešinius pateikiamos idėjos, kaip bet kuris pilietis gali pasirengti nesmurtiniam pasipriešinimui dar taikos metu, o taip pat – kaip galima priešintis tiek prasidėjus okupacijai, tiek ir jai užtrukus. Leidinys jau pakeliui į spaustuvę ir greitai išvys dienos šviesą.

null
Dešimties savivaldybių savanoriai pagalbą gyventojams teiks saugiai
2020.04.10
img

Siekiant sustabdyti koronaviruso infekcijos plitimą Lietuvoje, 2020 m. balandžio 10 d. saugaus pagalbos teikimo gyventojams apmokymus baigė grupė savanorių iš dešimties šalies savivaldybių. Taip pat jie tapo sertifikuotais kitų savanorių saugos instruktoriais. Artimiausiu metu planuojama parengti daugiau kaip 2,5 tūkst. visoje šalyje pagalbą teikiančių ir niekam pavojaus nekeliančių savanorių. 
Specialų savanorių apmokymo kursą parengė ir instruktažą vykdo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su humanitarinę pagalbą visoje šalyje teikiančiu Gynybos paramos fondu. 

null
Didesnis visuomenės parengtumas gali būti pasiektas dirbant su bendruomenėmis
2020.03.12
img

Šventinį 2020 m. kovo 11-osios vakarą praleidome su Pavilnio bendruomene. Kalbėjomės apie būtinybę šviesti piliečius nacionalinio saugumo ir pilietinio pasipriešinimo temomis, visuomenės pasirengimą įvairiems ekstremaliems netikėtumams, jos sutelktumo ir parengtumo ugdymą. Tuo pačiu Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis susirinkusiam bendruomenės aktyvui papasakojo apie valstybės mobilizacijos sistemą ir kiekvieno iš mūsų vaidmenį joje. Dėkojame už kvietimą ir tikimės, kad ši draugystė tęsis. Esame visad pasirengę suteikti žinių ir reikalingų įgūdžių ir džiaugiamės, kad nuolat atsiranda nuoširdžiai tuo besidominčių.

null
Atgal| 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 14 |Pirmyn
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media