Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Su Lietuvos gynybos politika susipažino Baltijos gynybos koledžo klausytojai ir dėstytojai

2018.09.24
image

Rugsėjo 24 d. Krašto apsaugos ministerijoje apsilankiusius Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) Jungtinio vadų ir štabo karininkų kurso (angl. Joint Command and General Staff Course) klausytojus ir dėstytojus pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

 

„Pagrindinis Lietuvos gynybos politikos tikslas – saugoti ir ginti Lietuvos valstybę, jos teritorinį vientisumą ir šalies interesus, prisidėti prie regioninio ir tarptautinio saugumo bei stabilumo užtikrinimo,“ – sveikindamas koledžo svečius sakė krašto apsaugos viceministras.

 

Aukšto rango karininkų ir civilių delegacijai taip pat buvo surengti įvairūs pristatymai, supažindinta su Lietuvos gynybos politika ir planavimo ypatumais, pajėgumų vystymo perspektyvomis, Vilniuje veikiančių NATO energetinio saugumo kompetencijos centro ir NATO pajėgų integravimo vieneto veikla.

 

Estijos mieste Tartu veikiantis Baltijos gynybos koledžas yra vienintelė NATO šalių Europoje karinė mokymo įstaiga, organizuojanti operacinio lygmens vadų parengimą anglų kalba.

 

Baltijos gynybos koledžas yra bendras trijų Baltijos šalių projektas, užtikrinantis aukštesniųjų karininkų parengimą. Šis koledžas aukštai vertinamas daugelyje NATO šalių, todėl tobulintis į šį koledžą siunčiami ne tik Baltijos šalių karininkai, bet ir kitų valstybių karininkai. Šio koledžo kursuose mokosi atstovai iš 18 valstybių Leituva ne tik siunčia savo karininkus ir civilius atstovus semtis žinių šiame koledže, bet ir finansuoja Ukrainos, Azerbaidžiano, Armėnijos, Gruzijos ir Moldovos studentų mokymąsi koledže, taip suteikdama šiems studentams galimybę kartu mokytis ir perimti gerąją praktiką iš Baltijos ir kitų NATO šalių.

 

Aukštųjų vadų studijų kursas – Baltijos gynybos koledžo strateginio lygmens kursai anglų kalba, kuriuose studijuoja vadovaujančias pareigas užimantys įvairių šalių – tarp jų ir Lietuvos – gynybos sistemų civiliai ir karininkai, paprastai turintys pulkininko ir pulkininko leitenanto laipsnį. Šie kursai trunka penkis mėnesius, kurių programoje – ir apsilankymai Baltijos šalių sostinėse, kuriose rengiami susitikimai su aukšto rango pareigūnais.

 

Jungtinio aukštesniųjų vadų ir vadovavimo kursas – Baltijos gynybos koledžo operacinio lygmens kursai, vykdomi anglų kalba, kuriuose karininkai rengiami vadovaujančioms pozicijoms ir darbui operacinio lygmens tarptautiniuose štabuose.

 

Baltijos gynybos koledžui vadovauja Latvijos kariuomenės generolas majoras Andis Dilans. Šio koledžo vadovai skiriami iš 3 Baltijos valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos).

 

Alfredo  Pliadžio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media