Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Karo akademijos kariūnai prisiekė tarnauti Lietuvos valstybei

2018.09.22
image

Rugsėjo 22 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje vyko I kurso kariūnų priesaikos ceremonija. Šeštadienį priesaiką tarnauti Lietuvos valstybei davė 36 jaunuoliai, dar 18 pirmakursių yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje. Visi prisiekusieji pirmakursiai tapo visateisiais Lietuvos karo akademijos kariūnais.

 

„Pirmuosius išbandymus visi 54 įveikėte garbingai – baigėte Bazinį kariūno kursą, dalyvavote pratybose ir įgijote žinių, reikalingų tęsti studijas Lietuvos karo akademijoje. Dabar akademijos dėstytojai ir instruktoriai padės jums išmokti saugoti ir ginti tai, ką turime brangiausio – savo šalies laisvę“, – kariūnus pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

 

Šiais metais į Lietuvos karo akademiją buvo priimti 54 jaunuoliai - 44 vaikinai ir 10 merginų. Visi jie įveikė septynias savaites trukusį Bazinį kariūnų kursą ir galutinai pasiryžo toliau siekti savo tikslo – tapti Lietuvos karininkais. Priesaikos ceremonijos metu geriausiam pirmakursiui Gražvydui Griciui, pelniusiam instruktorių pagarbą ir pasitikėjimą Bazinio kariūno kurso mokymuose, buvo suteikta teisė pagerbti Karo akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu.

 

Akademijos viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas, kreipdamasis į kariūnus, pabrėžė, kad jų priesaika Lietuvai yra neatšaukiamas įsipareigojimas valstybei, o kartu ir visai visuomenei.

 

„Jūsų tėvai, jūsų mokyklos ir bendruomenės užaugino jus dorais, pilietiškais žmonėmis. Lietuvos karo akademija ugdys jus kaip kariuomenės lyderius, turinčius ne tik išmanyti karybos teoriją, bet ir jausti tautos saugumo poreikį“, – sakė akademijos viršininkas brg. gen. A. Vaičeliūnas, linkėdamas kariūnams drąsos ir didelio noro tapti tikrais savo srities lyderiais.

 

Kariūnai, dalydamiesi iškilmių įspūdžiais, sakė, kad akademijos bendruomenės, artimųjų ir draugų akivaizdoje duotas pažadas įpareigoja jausti atsakomybę už būsimus darbus, o kartu suvokti ir siekiamos karininko profesijos reikšmę ir garbę.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media