Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2015 - 06)

Seimas pritarė siūlymui pratęsti profesinės karo tarnybos karių tarnybos laiką
2015.06.11
img

Birželio 11 d. Seimas priėmė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas, pratęsdamas profesinės karo tarnybos karių trukmę. Tokiam sprendimui pritarė 72, susilaikė 28 Seimo nariai. Nė vienas parlamentaras nebalsavo prieš.

null
Šaukimo nurodymai išsiųsti, šauktinių atvykimas į regioninius skyrius numatytas etapais iki rugsėjo pabaigos
2015.06.11
img

Birželio 11 d. suėjo 20 darbo dienų nuo 2015 m. šaukiamųjų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų paskelbimo terminas, per  kurį  Krašto apsaugos savanorių pajėgų Regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai turėjo išsiųsti šaukiamiems karo prievolininkams visus šaukimo nurodymus.

 

Šaukimo nurodymuose karo prievolininkams įrašytos atvykimo į skyrius datos. Jos yra paskirtos nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos pagal karo prievolininkų eilės numerius šaukiamųjų sąrašuose.

 

null
Ministras ir kariuomenės vadas susitiko su naujuoju ilgametės Lietuvos partnerės JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu
2015.06.11
img

Birželio 9-12 d. Lietuvoje viešintis naujasis JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras Jamesas Josephas (James Joseph) susitiko su krašto apsaugos sistemos vadovybe ir aplankė Lietuvoje tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2015“ (angl. „Saber Strike 2015“) dalyvaujančius JAV karius.

null
Pratybose „Saber Strike“ Latvijoje – svečių ir žiniasklaidos diena
2015.06.11
img

Birželio 11 d. Adažių poligone, Latvijoje, vyko tarptautinių pratybų „Saber Strike“ svečių ir žiniasklaidos diena. Jos metu renginio dalyviai stebėjo pratybose dalyvaujančių NATO ir partnerių šalių karių vykdomą jungtinę puolimo operaciją, taip pat apžiūrėjo karinės technikos ir ginkluotės parodą.

null
Sąjungininkų desantas treniravosi vaduoti Karmėlavos oro uostą
2015.06.10
img

 

Lietuvoje vykstant tarptautinėms pratyboms „Saber Strike“, naktį iš birželio 9 į 10-ąją Karmėlavos tarptautiniame oro uoste desantavosi apie 170 sąjungininkų pajėgų karių. Jie atvyko sunkiaisiais transporto lėktuvais C-130 "Hercules" ir C-17 "Globemaster“ iš JAV karinių pajėgų Europoje bazės Vičenzoje, Italija.

null
Dėl Jungtinio štabo interneto puslapyje paskelbtos melagingos informacijos
2015.06.10

Birželio 10 d. Lietuvos kariuomenės Jungtinio stabo interneto puslapyje buvo paskelbta melaginga informacija apie šiuo metu Lietuvoje vykstančias tarptautines pratybas.

null
Ministras J. Olekas susitiko su naująja Gruzijos gynybos ministre
2015.06.09
img

Birželio 8 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Tbilisyje (Gruzija) susitiko su naująja Gruzijos gynybos ministre Tinatin Khidasheli. Trumpo susitikimo metu gynybos ministrai aptarė būsimo NATO gynybos ministrų susitikimo klausimus ir numatomą NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje.

null
Siūloma aiškiau apibrėžti emigrantų kelionės išlaidų kompensavimą ir supaprastinti visų šauktinių dokumentų tvarkymą
2015.06.09
img

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Seime užregistravo Karo prievolės įstatymo pakeitimą, kuriuo siekiama patikslinti privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti pašauktų karo prievolininkų tinkamumo tarnybai tikrinti kelionių apmokėjimo atvejus ir maksimalius tokių apmokamų kelionių išlaidų dydžius. Pataisomis taip pat siekiama supaprastinti karo prievolininkų tinkamumo pradinei karo tarnybai tikrinimo procedūras.

 

Pagal siūlomas įstatymo pataisas atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą pašauktiems karo prievolininkams kelionių išlaidos būtų apmokamos dviem atvejais: iš gyvenamosios vietos pasitikrinti sveikatą ir atgal bei kelionės iš gyvenamosios vietos į paskirtą privalomosios karo tarnybos vietą.

null
Rekomendacijos užsienyje gyvenantiems 2015 m. šaukimo sąrašus įtrauktiems jaunuoliams
2015.06.09
img

Krašto apsaugos ministerija kreipiasi į užsienyje gyvenančius asmenis ir ragina nelaukti, kol jiems bus įteikti šaukimo nurodymai, o patiems pasitikrinti, ar jie yra įtraukti į 2015 m. šaukimo į nuolatinę pradinę privalomąją karo tarnybą sąrašus interneto svetainėje  http://sauktiniai.kam.lt .   Radus savo pavardę sąrašuose, prašome šiuos jaunuolius susisiekti telefonu arba kreiptis el. paštu ir su jiems priskirto regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus specialistais aptarti tolesnius veiksmus.

null
Didėjant karių skaičiui Lietuvos kariuomenės poreikiams bus siūloma steigti papildomas civilių pareigybes
2015.06.09
img

Krašto apsaugos ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma Lietuvos kariuomenėje steigti papildomų civilių pareigybių.

 

Paskaičiuota, kad dėl didelio nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių skaičiaus augimo, nuolat didėjančio pratybų ir karių (įskaitant NATO valstybių karius), dalyvaujančių pratybose skaičiaus, Lietuvoje steigiamo NATO pajėgų integravimo vieneto ir kitų veiksnių, Lietuvos kariuomenei reikia papildomų 220 valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media