Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2015 - 06)

Ministras J. Olekas paragino NATO sąjungininkus daugiau dėmesio skirti darbui su Ukrainos visuomene
2015.06.25
img

Birželio 25 d. krašto apsaugos ministras J. Olekas dalyvavo Briuselyje įvykusiame NATO-Ukrainos komisijos posėdyje, kurio metu, dalyvaujant Ukrainos gynybos ministrui Stepanui Poltorakui, buvo įvertintas NATO ir Ukrainos bendradarbiavimas, saugumo situacija šalyje ir tolesnio bendradarbiavimo kryptys. Susitikime Lietuva teigimai įvertino Ukrainos pasiektą pažangą reformuojant šalies saugumo sektorių ir pakvietė sąjungininkus aktyviau prisidėti informuojant Ukrainos visuomenę apie NATO.

null
Rukloje NATO kariams pirmą kartą įteikti apdovanojimai „Už tarpusavio paramą
2015.06.24
img

Birželio 23 d. Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje buvo apdovanoti beveik 440 NATO šalių karių, dalyvavusių bendrose pratybose ir mokymuose kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų daliniais. Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika ir Vokietijos kariuomenės sausumos pajėgų vado pavaduotojas generolas majoras Jorgas Vollmeris (Jörg Vollmer), Lietuvos kariuomenės medalius NATO kariams „Už tarpusavio paramą“ įteikė Vokietijos, Portugalijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariams už sėkmingą tarnybą rotacinėse pajėgose ir sklandų bendradarbiavimą tarptautinių ir nacionalinių mokymų metu.

null
Lietuva prisijungė prie NATO pajėgumų kūrimo iniciatyvos
2015.06.24
img

Birželio 24 d. Briuselyje vykstančio NATO gynybos ministrų susitikimo metu Lietuva kartu su Bulgarija, Estija, Latvija, Rumunija ir Slovakija prisijungė prie Vokietijos vadovaujamos bendrų karinių pajėgumų kūrimo grupės.

 

„Bendrų pajėgumų kūrimas yra neatsiejamas nuo šiuo metu mūsų šalyje sąjungininkų vykdomų saugumo užtikrinimo priemonių ir NATO Parengties veiksmų plano įgyvendinimo. Tiek Vokietija, tiek ir kitos grupei priklausančios valstybės aktyviai dalyvauja Lietuvoje rengiamose tarptautinėse pratybose, NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse, skiria laivus Baltijos jūroje budinčiam NATO jūriniam junginiui. Esu įsitikinęs, kad ši iniciatyva leis geriau panaudoti atskirų valstybių galimybes ir patirtį regiono saugumui užtikrinti“, - sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

null
Lietuva ir Norvegija stiprina bendradarbiavimą užtikrinant saugumą regione
2015.06.23
img

Birželio 23 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitiko su Norvegijos gynybos ministre Ine Eriksen Soereide ir padėkojo Norvegijai už dalyvavimą NATO Oro policijos misijoje Baltijos valstybėse stiprinant saugumą regione.

 

„NATO buvimas regione yra svarbiausia NATO saugumo užtikrinimo ir atgrasymo priemonė, todėl esame dėkingi Norvegijai už dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse“, – sakė J. Olekas. Ministras pasiūlė Norvegijai apsvarstyti galimybę atsiųsti NATO oro policijos pastiprinimą 2016 metais.

 

null
Ministras J. Olekas Briuselyje dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime
2015.06.23
img

Birželio 24-25 dienomis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Briuselyje dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime.

 

Susitikime daugiausiai dėmesio bus skiriama NATO viršūnių susitikime Velse patvirtinto NATO Parengties veiksmų plano įgyvendinimui. Šiuo planu numatomos specialios gynybos ir atgrasymo priemonės, skirtos užtikrinti Aljanso atsaką į Rusijos agresiją Ukrainoje. Ministrai įvertins progresą kuriant ypač aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgas, steigiant NATO štabus rytinėje Aljanso dalyje bei numatant NATO atsako į hibridines grėsmes priemones

null
JAV gynybos sekretorius patvirtino planus Baltijos šalyse dislokuoti sunkiąją ginkluotę
2015.06.23
img

Jungtinės Amerikos Valstijos dislokuos Baltijos šalyse sunkiąją ginkluotę. Tai birželio 23 d. susitikime su Baltijos šalių gynybos ministrais ir jų atstovais Taline patvirtino JAV gynybos sekretorius Ashtonas B. Carteris.

 

Susitikime patvirtinta, kad pirmoji ginkluotė regioną galėtų pasiekti jau kitų metų pradžioje. Kiekvienoje iš Baltijos šalių bus sunkiosios ginkluotės elementų, įskaitant tankus, pėstininkų kovos mašinas ir artileriją. Sunkiosios ginkluotės dislokavimas pirmiausia skirtas paremti ir sustiprinti regiono šalių ir rotacinių JAV pajėgų pratybas. Tai taip pat yra ekonominiu požiūriu efektyvus sprendimas, nes šia ginkluote naudotis visos regiono dislokuotos mechanizuotų vienetų JAV rotacinės pajėgos, kurių dydis gali svyruoti nuo kuopos iki bataliono dydžio.

null
Lietuvos sąjūdžio Vilniaus taryba didžiuojasi jaunuoliais, savanoriškai ateinančiais į Lietuvos kariuomenę
2015.06.23
img

Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus taryba dėkoja visiems jau beveik 2 tūkst. vaikinų ir merginų, kurie pasiryžo savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

 

Lietuvos Sąjūdžio taryba didžiuojasi šiais Lietuvos jaunuoliais ir džiaugiasi, kad kasdien Lietuvos gynėjų gretos gausėja.

 

„Garbė jums už rūpestį ir pasiaukojimą dėl Lietuvos Nepriklausomybės gynimo. Dėkojame Jūsų tėvams, mokytojams ir bendražygiams, išugdžiusiems Tėvynės patriotais,“ - padėkoje savanoriams rašo Lietuvos sąjūdžio Vilniaus skyriaus nariai.

null
Ministras J.Olekas susitiks su Norvegijos gynybos ministre
2015.06.22
img

Birželio 23 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitiks su Norvegijos Karalystės gynybos ministre Ine Eriksen Soereide.

null
Lietuvos kariuomenės vadui suteiktas generolo leitenanto karinis laipsnis
2015.06.22
img

Filmuota medžiaga ( aut. E. Žygaitis)

 

 

Birželio 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė per iškilmingą ceremoniją Prezidentūroje Lietuvos kariuomenės vadui generolui majorui Jonui Vytautui Žukui už nepriekaištingą tarnybą, kariuomenės ir Lietuvos stiprinimą suteikė generolo leitenanto karinį laipsnį. Ceremonijoje taip pat dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, krašto apsaugos viceministrai, ministerijos kancleris, kariuomenės pajėgų ir valdybų vadai, kiti ministerijos ir kariuomenės atstovai, taip pat kariuomenės vado artimieji.

null
Reagavimo į orlaivius ir laivus prie Baltijos valstybių sienų duomenys. 2015 06 15 – 06 21
2015.06.22
img

Praėjusią savaitę Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai kilo dešimt kartų atpažinti ir palydėti Rusijos Federacijos karinius orlaivius, skridusius tarptautinėje oro erdvėje maršrutais tarp Rusijos žemyninės dalies ir Kaliningrado.

 

Lietuvos oro erdvės pažeidimų neužfiksuota.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media