Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Ministras J. Olekas susitiko su Prancūzijos ambasadoriumi

2015.06.30
image

Birželio 29 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su naujai paskirtu Prancūzijos ambasadoriumi Lietuvai Phillipe Jeantaud.

 

Susitikimo metu ministras J. Olekas pareiškė užuojautą dėl penktadienį įvykdyto teroro akto chemijos įmonėje netoli Grenoblio miesto ir teigė, kad Lietuva supranta terorizmo keliamą pavojų ir prisideda prie tarptautinės koalicijos pastangų padėti Irako Vyriausybei kovojant su „Islamo valstybe“. Lietuva šiais metais perdavė ir planuoja dar perduoti Irako pajėgoms skirtą pirmosios pagalbos medicinos priemonių siuntą.

 

Kalbėdamas apie NATO saugumo užtikrinimo priemones mūsų regione, ministras J. Olekas pasiūlė apsvarstyti galimybę dislokuoti prancūzų karius Lietuvoje.

 

„Sąjungininkų buvimas mūsų regione yra efektyviausia atgrasymo priemonė. Prancūzų karių dislokavimas Lietuvoje labai prisidėtų prie mūsų regiono saugumo sustiprinimo“, – susitikime kalbėjo ministras J. Olekas.

Prancūzija yra viena aktyviausių sąjungininkių užtikrinant NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Šalis keturis kartus siuntė į NATO Baltijos šalių oro policijos misiją savo Karinių oro pajėgų kontingentus ir naikintuvus, kurie buvo dislokuoti Aviacijos bazėje Šiauliuose. 2014 metais Prancūzija taip pat sustiprino NATO oro policijos misiją dislokuodama savo kontingentą Malborko bazėje Lenkijoje.

 

Pirmininkavimo ES Tarybai metu 2013 metų antrąjį pusmetį Lietuvos ir Prancūzijos ministrai pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje.

 

Lietuva 2014 metais skyrė karinių oro pajėgų lėktuvą „Spartan“ teikti logistinę paramą Prancūzijos vadovaujamai operacijai „Sangaris“ Centrinės Afrikos Respublikoje, siekiant stabilizuoti padėtį šioje Afrikos valstybėje.

 

Prancūzija yra ir viena iš NATO energetinio saugumo kompetencijos centro Vilniuje steigėjų.

 

Giedrės Maksimovicz nuotrauka 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media