Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Krašto apsaugos ministras padėkojo Portugalijos kariuomenės vadui už Lietuvoje dislokuotus portugalų karius

2015.06.29
image

 

Portugalijos kariuomenės vado pasitikimo ceremonija

 

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas padėkojo Portugalijos kariuomenės vadui generolui Artur Neves Pina Monteiro už NATO saugumo užtikrinimo priemonių Baltijos regione. Portugalijos kariuomenės vadas į Lietuvą birželio 29 d. atvyko su dviejų dienų oficialiu vizitu.

 

„Esame dėkingi Portugalijai už į Lietuvą atsiųstus portugalų karius, sustiprintą NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, už planus dar šiemet atsiųsti karininką į Lietuvoje kuriamą NATO štabą. Sąjungininkų rotacinės pajėgos mūsų regione yra pagrindinė atgrasymo priemonė, todėl labai tikimės išvysti portugalų karius Lietuvoje ir ateityje“,– susitikime Krašto apsaugos ministerijoje sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Portugalijos kariuomenės vadas pabrėžė dėsiantis visas pastangas, kad Portugalija ir toliau dalyvautų su savo karinių oro, jūrų ir sausumos pajėgų komponentais, užtikrinant NATO saugumo priemones Lietuvoje.

 

Generolas Artur Neves Pina Monteiro pabrėžė galimybę Portugalijos karinėms pajėgoms pažinti NATO rytinius regionus.

 

Susitikime ministras J. Olekas su Portugalijos kariuomenės vadu taip pat aptarė padėtį Ukrainoje, galimybes prisidėti prie tarptautinių pastangų kovoje su terorizmu, dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

 

Šiuo metu Lietuvoje treniruojasi apie 140 Portugalijos karių, atvykusių bendroms pratyboms su Lietuvos kariais balandžio pradžioje.

 

Portugalijos kariuomenės vadas generolas Artur Neves Pina Monteiro Lietuvoje lankosi birželio 29-30 d. Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko kvietimu.

 

Vizito Lietuvoje metu Portugalijos vadas taip susitiks su Lietuvos kariuomenės vadu, kitais kariuomenės atstovais.

Vizito programoje taip pat numatytas Portugalijos kariuomenės vado apsilankymas Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ (Rukloje), kur jis susitiks su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ir brigados vadovybe, Lietuvoje bendroms pratyboms dislokuotos Portugalijos kariuomenės žvalgybos kuopos kariais.

 

Daugiau apie Portugalijos kariuomenės vado vizitą pateikėme čia.

 

Giedrės Maksimovicz nuotraukos

2015-06-29 21:55

..

kas ta kairioji olekėlio ranka? Ar kartais nebūna repetuojama ta garsioji eurovizijos pasirodymo programa?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media