Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

JAV su Lietuva pasirengusios vystyti naujus saugumo bendradarbiavimo projektus

2015.06.29
image

Birželio 29 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Lietuvoje viešinčiu Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV ) gynybos sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju saugumo bendradarbiavimui Thomasu W. Rossu padėkojo JAV už ilgalaikį bendradarbiavimą ir nuolatinę paramą stiprinant mūsų gynybinius pajėgumus. Susitikime sutarta intensyviai dirbti, stiprinant bendradarbiavimą logistikos srityje, kibernetinį saugumą ir ilgamečio bendro darbo patirtį panaudoti vykdant bendrus Ukrainos paramos projektus.

 

Svečias susitikime pabrėžė, kad JAV papildomai yra suinteresuotos stiprinti bendradarbiavimą su Lietuva logistikos srityje: tiek strateginiame, tiek taktiniame lygmenyse, kadangi logistinis aprūpinimas, galimybė turėti stiprią logistinę paramą yra vienodai svarbus, kaip ir pajėgumo turėjimas. „Kibernetinis saugumas yra taip pat viena iš sričių, kur matytume sustiprintą Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą,“ – teigė Thomas W. Ross, teigiamai įvertindamas Lietuvos pastangas stiprinti kibernetinį saugumą ir sprendimą įsteigti Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą prie Krašto apsaugos ministerijos.

 

„JAV fondai, skiriami Lietuvos pajėgumų stiprinimui, ženkliai prisideda prie nacionalinio pasirengimo efektyviai reaguoti į dabartines saugumo grėsmes", - susitikime svečiui dėkojo ministras J. Olekas. Ministras išsakė glaudaus bendradarbiavimo su JAV interesą plėtojant Baltijos šalių vidutinio nuotolio oro gynybos koncepciją ir projektą. Š. m. gegužės 28 d. Lietuvoje vykusiame Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai sutarė iki šių metų rudens parengti galimus vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos bendro vystymo variantus, konsultuojantis su strateginiais partneriais, kaip JAV ir Lenkija.

 

Susitikime išsamiai buvo diskutuota paramos Ukrainai klausimu. Kalbėdamas apie paramą Ukrainai ministras J. Olekas akcentavo investavimą į Ukrainos gynybos sektoriaus reformas, ginkluotųjų pajėgų apmokymą ir stiprų Lietuvos interesą vykdyti bendrus su JAV projektus šiose srityse.

 

Ministras J. Olekas svečiui taip pat pristatė Lietuvos pastangas sustiprinti gynybinius pajėgumus – augantį gynybos finansavimą, pasirengimą atsakyti į hibridinio karo grėsmių keliamus iššūkius.

 

Nuotr. aut. – Giedrė Maksimovicz

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media