Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Bendriems mokymams į Lietuvą atvyksta 4-osios JAV divizijos vadovavimo elementas

2015.06.30
image

Liepos 1 d. savaitei į Lietuvą bendroms pratyboms atvyksta apie 80 Vokietijoje dislokuoto JAV 4-osios pėstininkų divizijos vadovavimo elemento (angl. Mission Command Element) karių, vadovaujamų brigados generolo Michaelio Tarsos (Michael Tarsa).

 

Liepos 1- 8 d. Divizijos vadovavimo elemento kariai dalyvaus treniruotėse Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje, taip pat vyks į pratybas, kurios suplanuotos keliuose šalies rajonuose. JAV ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo kariai vykdys bendrus mokymus, per kuriuos dalysis patirtimi, tobulins tarpusavio sąveiką, susipažins su Lietuvos ir regiono specifika ir geografija.

 

„Tikimės, kad ši mūsų ir atvykstančio divizijos štabo elemento treniruotė – tai tik vienas iš daugelio bendrų renginių, kurių ateityje tik daugės ir kurie peraugs į platesnio spektro bendradarbiavimą,“ – sako Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininkas pulkininkas Dalius Polekauskas.

 

4-osios pėstininkų divizijos štabas yra nuolat dislokuotas Jungtinėse Amerikos valstijose, o Vokietijoje dislokuotas šios divizijos vadovavimo elementas yra atsakingas už JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atlantic Resolve“) Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykdymą. Plėtodama Lietuvos ir JAV 4-osios pėstininkų divizijos bendradarbiavimą ir stiprindama sąveiką su Lietuvos kariuomene, JAV toliau demonstruoja įsipareigojimų dėl saugumo užtikrinimo Baltijos regiono šalims patvirtinimą.

 

2014 m. pavasarį po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje pradėjusios operaciją „Atlanto ryžtas“ JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą ir plėtodama sąjungininkų bendrų veiksmų suderinamumą per įvairias pratybas ir mokymus taip prisideda prie NATO sutartų atgrasymo priemonių įgyvendinimo.

 

Nuo operacijos pradžiose Lietuvoje bendroms pratyboms su Lietuvos sausumos pajėgų kariais ir kitų šalyje rotuojamų sąjungininkų – Vokietijos, Portugalijos, Danijos, Vengrijos – kariais jau dalyvavo šešios JAV karių pamainos. Netrukus juos keis nauji JAV sausumos pajėgų kariai.

 

Informacija žiniasklaidai: Liepos 1 d. Vilniaus tarptautiniame oro uoste rengiama spaudos konferencija su JAV 4-osios pėstininkų divizijos vadovavimo elemento (angl. Mission Command Element) vado brigados generolu Michaeliu Tarsa ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininku pulkininku Daliumi Polekausku.

 

Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti spaudos konferencijoje, kviečiami iki šiandien, birželio 30 d. 16.00 val. užsiregistruoti tel. +370 640 45 380 (vyr. ltn. Andrius Dilda). Registracija reikalinga dėl aviacinio saugumo ir vykimo Vilniaus oro uosto transportu į lėktuvo nusileidimo vietą.

 

Į renginį užsiregistravę žiniasklaidos atstovai turėtų liepos 1 d., ne vėliau kaip iki 13.30 val., atvykti į Tarptautinio Vilniaus oro uosto VIP salę (schemą rasite čia http://www.vno.lt/lt/verslui/lsa-aptarnavimas/svarbi-informacija/) aviacijos saugumo patikrai. Su savimi reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę.

 

Daugiau informacijos: Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų atstovas viešųjų ryšių karininkas, vyr. ltn. Andrius Dilda tel. +370 640 45 380.

 

KAM archyvas ( aut. A. Pliadis)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media