Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Studentai sėkmingai įveikė pirmąjį jaunesniųjų karininkų vadų mokymų etapą

2013.07.29
image

Per 80 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos organizuojamuose jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose (JKVM) dalyvaujančių aukštųjų mokyklų studentų pirmuosius šių mokymų metus baigė lauko taktinėmis pratybomis Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone. Čia jie įtvirtino per metus įgytas bazines karines žinias ir įgūdžius.

 

Liepos 15–28 d. JKVM dalyviai pratybose kartu mokėsi įvairių karinio rengimo užduočių: judėti mūšio lauke, atlikti būtinus veiksmus apšaudymo, puolimo ir gynybos metu, evakuoti sužeistąjį, atlikti kovinio šaudymo pratimus, kt. Studentai vietovėje judėjo orientuodamiesi su žemėlapiu ir be jo, šviesiu ir tamsiu paros metu, įveikė 25 kilometrų spartųjį žygį, tobulino kitus bazinius kariui reikalingus įgūdžius.

 

Trejus metus truksiančius mokymus Lietuvos karo akademijoje būsimieji atsargos karininkai pradėjo kaip eiliniai kariai 2012 praėjusių metų rudenį. Visus metus kas antrą savaitgalį vykusių užsiėmimų metu jie mokėsi bazinių karybos dalykų: taktikos, rikiuotės, karo inžinerijos, karo topografijos, medicinos, fizinio rengimo, ginklo valdymo, medicinos ir kt. Antraisiais metais mokysis vadovauti pėstininkų skyriui, o trečiaisiais – pėstininkų būriui.

 

Sunkiausia mokymuose studentams – pradžia

 

JKVM lauko pratybas įveikę studentai prisipažino, kad iš tikrųjų jiems sunkiausia buvo pratybų pradžioje, kada jie turėjo atlaikyti didelį fizinį krūvį, lietui lyjant dalyvauti naktiniuose žygiuose, kai jiems dar viskas buvo nauja ir nepatirta.

 

„Man net „balti lapai“ sapnavosi, kuriuose pasirašai, kad nori važiuoti namo ir baigti mokymus, – prisimindama juokėsi Modesta Paulauskaitė. – Manau, taip jaučiausi ne aš viena, bet tuomet svarbiausia buvo ryžtas įveikti kovą su pačiu savimi ir tvirtai apsispręsti. Mums pavyko!”

 

„Jeigu aš pradėjau, būtinai turiu pabaigti, – apie savo apsisprendimą kalbėjo kitas JKVM dalyvis Mindaugas Jonas Laučius. – Aš prisijungiau prie šios programos, todėl nebeturiu kitos išeities kaip viską praeiti. Taigi pratybos ne tik patikrino žinias, kurių mokiausi pastaraisiais metais akademijoje – patikrino mano ryžtą, ar tikrai noriu čia būti. Šiuo atveju apsisprendimą lėmė psichologinis nusiteikimas.“

 

Vaikinas džiaugėsi likęs ir toliau dalyvavę JKVM programoje. Pasak jo, vėliau vykę pratybų užsiėmimai daugeliui dalyvių jau buvo lengvesni. Juos atlikti padėjo ir tai, kad JKVM klausytojai tapo artimesni, geriau vienas kitą pažino ir dirbo kaip viena komanda.

 

 

Pratybos studentams padėjo suprasti, ar jie ar gali ir nori tapti karininkais

 

Pasak Lietuvos karo akademijos JKVM sekcijos viršininko kapitono Tomo Blinstrubo, per lauko pratybas JKVM klausytojai galėjo tiesiogiai paragauti kario, patekusio į karinių veiksmų zoną, duonos.

 

„Per užsiėmimus auditorijoje neįmanoma perteikti visų žinių ir potyrių, kuriems karys turi būti pasirengęs. Nenutrūkstamas užduočių srautas, lydimas nuolatinio fizinio krūvio, miego trūkumo ir psichologinės įtampos, per pratybas išgrynino tikrąsias vertybes ir suteikė progą šių mokymų dalyviams į daugelį dalykų pažvelgti jau kitomis akimis,“ – sakė kpt. T. Blinstrubas.

 

Kapitonas atkreipė dėmesį, kad dažnai kario, o ypač karininko profesija ir tarnyba tam tikra prasme yra idealizuota ir romantizuota – karininkas įsivaizduojamas ir matomas tik su gražia, išlyginta uniforma, nublizgintais batais, išdidžiai stovintis prieš rikiuotę ir kariams duodantis įsakymus.

 

„Žinoma, tai irgi neatsiejama karininko gyvenimo dalis, tačiau kasdieninė realybė visgi kitokia. Naktį miške lyjant lietui šliaužti per purvą, tempti sužeistą draugą – jokios romantikos nėra. Tai sunkus, o kartais ir pragariškas darbas. Visą tai patirti ir suprasti, kad kito kelio, kaip tik sunkios praktinės lauko pratybos – nėra,“ – sakė kapitonas.

 

Organizuodamas šias pratybas JKVM sekcijos viršininkas iškėlė tikslą visų pirma priversti šių mokymų klausytojus įsitikinti, ar išties jie pasirinko teisingą kelią ateidami į JKVM, ar išties gali ir nori tapti karininkais. Keli JKVM klausytojai per šias pratybas apsisprendė nutraukti dalyvavimą mokymuose.

 

„Gaila, kad studentai, metus paaukoję savaitgalius kariniams mokymams, nutarė išeiti, tačiau tiesa yra tokia, kad ne kiekvienas gali būti karininkas, o ne kiekvienam to ir reikia,“ – sakė karininkas. Tačiau jis teigė esantis įsitikinęs, kad visi jie – ir tie, kurie liko, ir tie, kurie nusprendė nutraukti mokymus, – padarė teisingą sprendimą. „Kita vertus žmogus, kuris dalyvaudamas kariniuose mokymuose pasiekė tokį tašką, kai fizinis krūvis buvo didesnis nei vidinė stiprybė, visą likusį gyvenimą aiškiai suvoks, ko yra verta kario duona ir jaus deramą pagarbą jo tarnybai,“ – sakė mokymus Lietuvos karo akademijoje organizuojantis karininkas.

 

Apie mokymus

 

Po šešerių metų pertraukos 2012 m. atnaujinti JKVM rengiami siekiant stiprinti šalies gynybinius pajėgumus – kariuomenės rezervą, prireikus papildyti jį reikalingais tam tikrų sričių specialistais.

 

Savaitgaliais vykstančius mokymus sudaro trys programos – pėstininkų būrio vado, karinio laivo kovinės dalies vado, ir šių metų rudenį prasidėsiantys mokymai medicinos studentams (karo gydytojams).

 

Dalyvaudami mokymuose studentai kartą per savaitę mokosi karybos teorijos, kurią taip pat pritaiko ir lauko pratybose. Pagal programą pirmaisiais mokymosi metais klausytojai įgis bazinių karinių žinių ir įgūdžių, antraisiais – išmoks vadovauti pėstininkų skyriui, o trečiaisiais – pėstininkų būriui.

 

Sėkmingai baigusiems mokymus bus suteikta pėstininkų būrio vado kvalifikacija ir atsargos leitenanto laipsnis. Jie bus priskirti kariuomenės personalo rezervui ir įgis galimybę ateityje tarnauti kariuomenėje, siekti karininko karjeros.

 

Mokymai vyksta trijuose miestuose: Vilniuje – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Kaune – Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje ir Klaipėdoje – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotajame pėstininkų batalione ir Karinėse jūrų pajėgose. 

 

 

Daugiau informacijos apie Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus:

 

http://kariuomene.kam.lt/lt/tapk_kariu/jaunesniuju_karininku_vadu_mokymai.html

 

http://www.karys.lt/tarnybos-budai/jaunesniųjų-karininkų-vadų-mokymai.html

 

Nemokamu telefonu 8 800 12 340.

 

Linos Vaitiekūnaitės tekstas (LKA)

Ievos Budzeikaitės nuotraukos (KAM)

2013-08-02 17:13

antoske

erkiu gaudymo sezonas prasidejo! pirmyn.....
2013-07-30 09:09

Inga T.

Sveikas, Aurimai. Registruotis į JKVM galima. Užpildyk anketą http://www.karys.lt/tarnybos-budai/apklausa.html?view=form ir su tavimi susisieks priėmimo į karo tarnybą sspecialistai.
2013-07-29 22:41

Aurimas

Sveiki dar galima registruotis į JKVM?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media