Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Lietuvos karinė technika ir įranga iš Goro provincijos išgabenama JAV transportiniais lėktuvais „C-17“

2013.06.25
image

Birželio 24 d. iš Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos Čagčarane išgabenta PAG operacinių pajėgumų įranga. JAV kariuomenės strateginiu transportiniu lėktuvu „C-17“ iš Čagčarano oro uosto išskraidintas planinis karinis krovinys – du transporteriai „BV 206“, du remonto ir vienas medicininės evakuacijos sunkvežimis „MB Unimog“, kuro priekaba ir dvi aviacinės krovinių paletės su kita stovyklos veikloje neplanuojama naudoti įranga. Pirmiausia ji transportuota į tarpinį logistinį NATO operacijos tašką Kabule, o iš ten – į Lietuvą.

 

Šis krovinys iš Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklos išgabentas pagal Lietuvos vadovaujamos Pajėgų išvedimo koordinavimo grupės ir JAV kariuomenės logistikos specialistų parengtą pajėgumų transportavimo logistinį planą. Šiam planui parengti gegužės pabaigoje į Goro provincijos atkūrimo grupės stovyklą buvo atvykusi JAV kariuomenės logistikos specialistų grupė, kuri kartu su Lietuvos kariais atliko krovinių parengimo transportavimui inspektavimą, paruošė reikalingus dokumentus, sudarė krovinių pakrovimo planus ir suderino jų transportavimo būdus į tarpinius logistinius taškus Afganistane.

 

Pagal Lietuvos Vyriausybės nutarimą, misijos pabaigoje dalis PAG stovykloje esančios Lietuvos kariuomenės įrangos ir priemonių bus neatlygintinai perduota Afganistano valdžiai, o kita dalis – pargabenta į Lietuvą. Tai įprasta praktika, kurią taiko ir kitos NATO valstybės. Afganistaniečiams bus perduota funkcionuojanti stovykla su gyvenamaisiais, sanitariniais ir sandėliavimo konteineriais, jų įranga, generatoriais, įvairiais stovyklos statiniais, medicinos įranga ir kitomis priemonėmis. Stovyklos uždarymo ir turto išgabenimo darbus planuojama užbaigti iki rugsėjo mėnesio.

 

Lietuvos kariuomenės operacinių pajėgų išvedimo iš Goro provincijos organizavimu ir koordinavimu rūpinasi specialiai tam įsteigta Pajėgų išvedimo koordinavimo grupė. Šių metų pradžioje į Afganistaną atvykusi grupė parengė detalų Lietuvos kariuomenės operacinių pajėgų išvedimo iš Goro provincijos planą, pagal kurį iš PAG stovyklos jau išgabenti pirmieji kroviniai į tarpinius taškus Afganistane.

 

Šiuo metu Goro provincijoje tarnauja jau paskutinė Lietuvos karių pamaina, kuriai tenka ypatinga užduotis – užbaigti Lietuvos vadovaujamos misijos veiklą ir perduoti atsakomybę už saugumą vietos saugumo pajėgoms. PAG-17 yra suformuota Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. Kartu su PAG-17 kariais tarnybą Goro provincijoje vykdo Karinių bei Operacijų koordinavimo centro patarėjų grupės, taip pat kariai iš Ukrainos ir Gruzijos.

 

Parengė: PAG-17 viešųjų ryšių karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis.

 

Nuotr. aut. – kpt. A. Jonaitis

2013-06-28 14:48

Ernst

Ar sie BV206 nebus pardavinejami?
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media