Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Karo akademijos dėstytojai trumpam tapo kariūnais

2012.12.27
image

 

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos dėstytojai gruodžio 19 d. dalyvavo pirmą kartą Kariūnų tarybos organizuotame renginyje „Pabūk kariūnu“, kurio tikslas – dėstytojus integruoti į kariūnų būrį ir leisti į gyvenimą pažvelgti kariūno akimis, apsivilkus uniformą.

 

Projekte dalyvavę devyni Akademijos lektoriai jau išvakarėse apsigyveno Kariūnų batalione. Kartu su kariūnais jie ryte kėlėsi, dalyvavo mankštoje, rytiniame patikrinime, pusryčiuose, rytiniame skirstyme. „Viskas buvo nematyta ir nepatirta – nauja. Informacijos buvo daug ir ją gana sunku greitai priimti, apdoroti – viską vykdyti pagal taisykles“, – įspūdžiais dalijosi dėstytojai. Visą dieną jie dėvėjo kariūnų uniformas ir sulaukė nemažai dėmesio iš aplinkinių. „Kai kurie mūsų net neatpažino“, – džiaugėsi lektorė J. Tvarkūnaitė.

 

Iš vyresniųjų kursų kariūnų bei karių dėstytojai sulaukė ir pastabų, kurios privertė pasitempti ir taisyti trūkumus. Kariūnams taip pat buvo keista ir įdomu stebėti dėstytojus, visur dalyvaujančius kartu – tai kėlė šypsenėlę, nes kariūnai įpratę raportuoti paskaitų metu. O tą dieną situacija pasikeitė. „Jaučiausi kaip turinti mažiausią patirtį ir žemiausią laipsnį, kai mano kuruojamas būrys man draugiškai dalijo pastabas ir patarimus. Į visus pažvelgiau kitomis akimis“, – pasakojo 111 būrio kuratorė Rasa Gedminienė.

 

Dėstytojai ir pietavo kartu su kariūnais. Visi pasijautė kaip viena didelė šeima! O po pietų užsiėmimus ir pratybas vedė kariūnai dėstytojams. Visiems įdomiausia dalis buvo taktika, kurios metu dėvint atakos ekipuotę, šalmus, su ginklais atliekami taktiniai veiksmai Akademijos teritorijoje. Pratybų dalyviai mokėsi nebylaus valdymo signalų, judėjimo skleistine rikiuote, kovine grandimi, laužyta vora bei vora po viena, sužeistųjų evakavimo būdų, atsitraukimo pakliuvus į pasalą, judėjimo vietovėje grupėmis „dengiu – judu“, kliūčių įveikimo būdų tunelio bei „emblemavimo“ metodais. Ši užduotis visiems paliko didžiausią įspūdį, tačiau visi vienbalsiai sutiko, jog tai daugiausia pastangų reikalaujanti kario profesijos dalis. Todėl geras fizinis pasiruošimas tiesiog yra būtinas. Lektoriai taip pat išbandė rikiuotės pratybas, kurių metu mokėsi pačių pagrindinių paprasčiausių rikiuotės elementų. Visą renginį vainikavo orientacinis žygis, kuriame dėstytojai ėjo po vieną.

 

Visi dėstytojai dalyvaudami projekte „Pabūk kariūnu“ pasirodė puikiai ir stengėsi atlikti visas jiems pavestas užduotis. Iš visų Akademijos lektorių geriausiai pasirodė profesorius Aušrius Juozapavičius, išsiskyręs jau nuo pirmų užsiėmimų: lazerinėje šaudykloje: iš galimų 200 taškų surinko 198 ir gerokai aplenkė kitus.

 

Kariūnai iš dėstytojų sulaukė padėkos ir vienareikšmių nuomonių, kad renginys jiems patiko. Po apdovanojimų visi išsiskyrė su pačiomis geriausiomis nuotaikomis ir kupini kuo geriausių prisiminimų.

 

Krn. Aurimas Morkūnas, II kursas

 

Nuotraukos K. Dijoko

 

2012-12-30 18:21

pritariu

Na, "karys" matyt bus iš tų delfio komentatorių, kurie nesuprasdami arba pagal užsakymą varo tautai nepilnavertiškumo kompleksą. Tarp kitko, nuotraukoje esantis dėstytojas S.Buteliauskas prieš ketverius metus patentavo išradimą „Pinavia” Lietuvoje,vėliau gavo JAV, Rusijos, Ukrainos, Kanados patentus... http://pinavia.com/content/images/Patentas%20USA.pdf O šiemet gegužės pabaigoje sulaukė ir geros žinios iš Europos patentų biuro.
2012-12-29 18:40

pataisa

Jie yra universitetinių studijų dėstytojai. Jūsų pasaulėžiūra tokia siaura, jog manot, kad ten moko tik karinių dalykų. Kaip manot ar daug rastumėt karininkų kurie sugebėtų dėstyt universitetinių studijų programos dalykus?
2012-12-28 10:03

tru

negaliu patikėti, kad sutinku su dėde, bet jis teisus, "Kario" pezalas dėl dėstytojo tarnybos yra siauras, kaip, atsiprašau, seržanto majoro kantrybė. Viso pasaulio geriausiose karo akademijose dėsto tiek kariškiai, tiek civiliai, išmanantys už "tarnavusius" kai ką daugiau
2012-12-28 09:13

sveikas

gelejo ir padoresnes uniformas isduoti baisu ir ziureti 2 foto prie ginklu valymo stalo.
2012-12-28 08:46

Dėdė

Pirmiausia dėstytojai turi būti išsilavinę,laisvi nuo KAM ideologijos,nerašyti,kaip Tamsta,su daugybe klaidų.Vienu žodžiu-asmenybės.
2012-12-27 17:34

Karys

Karo akademijos dėstytojais ateityje turėtu buti tik tarnave Lietuvos kariuomenėje. Šis blogio pavizdys isigalėjo nuo nepagrįsto teikimo aukštų karinių laipsnių atkurtos Lietuvos kariuomenėje.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media