Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Taikos meto užduočių Operacinės pajėgos treniravosi vykdyti Kruonio elektrinės ir „Achemos“ objektų apsaugą

2012.05.30
image

Gegužės 28–30 dienomis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai – Taikos meto užduočių Operacinių pajėgų 2-ojo Sausumos pajėgų elemento (TMU OP SPE2) pagrindinė sudedamoji dalis – vykdė objektų apsaugos sustiprinimo treniruotę dviejuose valstybinės reikšmės ir rizikos objektuose: AB „Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė“ (HAE) (Kaišiadorių r.) ir AB „Achema“ (Jonavos r.).

 

Pagal pratybų planą Kęstučio bataliono manevrinis padalinys, sąveikaudamas su valstybinės reikšmės objektų apsaugos tarnybomis, atliko treniruotę ,,Objektų apsaugos sustiprinimas atsiradus būtinumui“. Specialiai šioms pratyboms suplanuotose situacijose kariai treniravosi sulaikyti asmenis, bandančius nelegaliai patekti į objektą, taip pat įrengtuose patikrinimo postuose vykdė automobilių ir asmenų patikrinimą.

 

Paskelbus mokomųjų pratybų signalą Kęstučio bataliono kariai iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Sakalinėje (Tauragės r.) vyko į Kruonio HAE, kur kartu su objekto apsaugos tarnyba organizavo sustiprintą objekto apsaugą. Taip pat buvo reaguojama į iškilusias grėsmes ir taikomi atitinkami veiksmai jas pašalinti. Vėliau manevrinis padalinys buvo perdislokuotas į AB „Achema“ prieigas, kur vykdė tas pačias funkcijas.

 

Tai jau antrosios tokio pobūdžio pratybos šiais metais. Kovo mėnesį TMU OP SPE 2 treniravosi vykdyti AB „Orlen Lietuva" (Mažeikių r.) ir Butingės naftos terminalo objektų apsaugą.

 

2012 m. dvejų metų trukmės budėjimą Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių Operacinėse pajėgose tarnybą pradėjo nauja, iš beveik 950 karių sudaryta pamaina. TMU OP sudarytos iš Sausumos, Karinių jūrų, Karinių oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų elementų.

 

Taikos meto užduočių operacinės pajėgos (TMU OP) skirtos reaguoti į Lietuvos Respublikos suvereniteto pažeidimus, esant būtinybei stiprinti valstybinės sienos apsaugą, vykdyti svarbių valstybės ar savivaldybių objektų apsaugą, jų gynybą nuo teroro ar masinio pobūdžio smurtinių išpuolių, teikti pagalbą valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atveju. Jos suformuotos ir pradėtos rengti 2009 m.

 

 

Nuotraukų aut. - kpt. Rokas Jonikas

2012-05-31 08:14

komentatoriams

Turiu patikslinti informaciją komentatoriams - pratybose KASP karių buvo, tačiau tik tam tikrų vienetų valdymo grupės, todėl reikiama informacija pasieks ir tų vienetų savanorius...tad planavimas ne keistas, bet greičiau racionalus ir optimalus :)
2012-05-30 17:10

sveikas

gerai kad kasp nebuvo as irgi nenorecau su jais dirbti :) labai dziugu girdeti kad vyksta tokios pratybos manus Kestucio mpb gerai pasirode tik technika turima matosi prastoka ar buvo ten m113 ir hamw?
2012-05-30 14:27

thunder

Gaila, kad nepasitelke KASP kariu, kurie taip pat ieina i TMU OP. Taigi dalis grupes nieko nesuzinojo ir neismoko!!! keistas planavimas.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media