Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

PAG-15 delegacija ir Goro provincijos gubernatorius lankėsi Čagčarano institute

2012.05.30
image

Gegužės 30 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) delegacija, Goro provincijos gubernatoriaus dr. Abdullah Heivado (Dr. Abdullah Heiwad) kvietimu, lankėsi Čagčarano institute.

 

Delegacijai vadovavo PAG civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis, instituto mokymo programomis bei vykdoma veikla taip pat domėjosi PAG-15 štabo karininkas Romualdas Meironas ir Goro provincijos policijos kriminalinių tyrimų padalinio patarėjas komisaras Dmitrijus Kumašovas.

 

Svečius pasitiko instituto rektorius magistras Abdul Mananas Kademianas (Abdul Mannan Khademyan), kuris aprodė administracijos pastatą, supažindino su kasdienine veikla, papasakojo apie studentų dienotvarkę, pristatė paskaitų grafiką bei mokymo programas.

 

Delegacija dalyvavo anglų kalbos paskaitoje, todėl turėjo puikią galimybę be vertėjų tiesiogiai pabendrauti su studentais, kurie dalinosi savo mintimis apie studijų prasmę, papasakojo apie problemas, su kuriomis susiduriama. Dėkodamas už galimybę apsilankyti institute ir susipažinti su dėstytojų ir studentų aktualijomis PAG civilinio elemento vadovas J. Stanaitis visiems linkėjo sėkmės ir kantrybės, pabrėžė aukštojo mokslo svarbą Goro provincijos atkūrimui ir aptarė PAG bendradarbiavimo su institutu galimybes.

 

„Svarbiausios pastangos ir investicijos atkuriant Goro provinciją yra investicijos į šios provincijos gyventojus, pirmiausiai jaunąją kartą, kuri pasiliks Gore ir čia susikurs galimybes save išreikšti ir įtvirtinti, čia mokysis, studijuos, dirbs ir tobulės. Ir realizuodama save jaunoji karta kurs savo ir visos provincijos gerovę ir ateitį “, – kreipdamasis į instituto bendruomenę sakė Jurgis Stanaitis.

 

Čagčarano institutas įkurtas š.m. balandžio 2 d., kuomet inžinierius Kamal skyrė žemę pastatams, o Goro provincijos gubernatorius padovanojo kilimų bei įrangos. Pirmojoje ir vienintelėje aukštojo mokslo įstaigoje Gore studijuoja 175 studentai iš visų 10 provincijos rajonų (116 studentų yra ne iš Čagčarano). Institute studijuoja ir 20 merginų.

 

Čagčarano institute yra vienas mokslo ir švietimo fakultetas, kurį sudaro dvi katedros: chemijos ir biologijos bei fizikos ir matematikos. Keturi instituto dėstytojai studentams dėsto matematiką, fiziką, šiuolaikinę Afganistano istoriją, anglų kalbą, chemiją, psichologiją bei kitus dalykus. Studentai savarankiškai nuomojasi būstą, perkasi mokomąją medžiagą, tačiau studijos yra nemokamos. Vienintelis instituto rektorius turi aukštąjį išsilavinimą. Studijų trukmė yra keturi metai, kurie suskirstyti į aštuonis semestrus.

 

Baigę institutą studentai taps mokytojais bei valstybės tarnautojais. Instituto įsteigimas – būtinybė Goro provincijai, nes dauguma mokyklas baigusių jaunuolių dėl materialinių sunkumų ir kitų priežasčių negalėjo vykti studijuoti į kitas Afganistano vietoves. Steigiant institutą provincijoje siekiama skatinti jaunus bei išsilavinusius žmones likti čia darbuotis. Artimiausiuose planuose – kompiuterių, kitų mokymosi priemonių įsigijimas, taip pat studentų bendrabučio statybos, interneto įsivedimas.

 

Gegužės 13 d. Afganistane paskelbtas trečiasis atsakomybės už saugumą perdavimo vietos pajėgoms etapas, į kurį pateko trys Goro provincijos rajonai – Lal va Sardžangalas, Čahar Sada ir Daulatjaras. Šiuo metu atsakomybės perdavimo procesas vyksta teritorijoje, kurioje gyvena apie 70 procentų provincijos gyventojų.

 

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – atsakomybė už savo šalies saugumą. Taip pat yra stiprinami vietos administracijos gebėjimai ir tęsiami vystomojo bendradarbiavimo projektai. Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis bus rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

 

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

 

 

PAG-15 informacija

 

Nuotraukų autorius – vyr. ltn. Jurgis Norvaiša

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media