Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2012 - 05)

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė su darbo vizitu lankosi Kanadoje
2012.05.15
img

Gegužės 16 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir jos vadovaujama delegacija išvyko į Otavą (Kanada), kur gegužės 17 d. susitiks su Kanados gynybos ministru Peteriu MacKay‘umi, Senato, Bendruomenių rūmų, kitais aukštais pareigūnais.

null
Jonušo Radvilos mokomajame pulke Bazinius karinius mokymus pradėjo 52 naujokai
2012.05.15
img

Gegužės 14 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, Rukloje Bazinius karinius mokymus (BKM) pradėję 52 jaunuoliai, iš jų – šešios merginos, karybos pagrindus gilins dvylika savaičių. Tai aštuntoji BKM laida, o skaičiuojant kartu su Būtinaisias kariniais mokymais – 21-oji karių laida.

null
Lietuvos ginkluotės kontrolės inspektoriai tikrins Moldovos karinius dalinius
2012.05.14

Gegužės 14–18 dienomis du Lietuvos kariuomenės Ginkluotės kontrolės skyriaus inspektoriai kartu su kolegomis iš JAV ir Kanados vykdys numatyto rajono inspekciją Moldovos kariniuose daliniuose.

 

Inspekcija bus atliekama pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Vienos dokumentą. Remiantis Vienos dokumentu, Lietuva kaip ir kitos ESBO šalys, atlieka ginkluotės kontrolę kitose šalyse, pasidalijusios inspektuojamas šalis tarp NATO šalių.

null
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė su darbo vizitu vyksta į Lenkiją
2012.05.14
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pirmadienį vyksta į Varšuvą (Lenkija), kur susitiks su gynybos ministru Tomaszu Siemoniaku. Šiame susitikime bus aptarti įvairūs klausimai – regioninio saugumo aktualijos, bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimas, lenkų dalyvavimas NATO oro policijos misijoje. Ministrai apsikeis nuomonėmis apie NATO viršūnių susitikimą Čikagoje, tarptautines operacijas, aptars galimybes prisijungti prie Energetinio saugumo centro, kuriam siekiama NATO akreditacijos.

null
Žiniasklaidos atstovai kviečiamai stebėti Lietuvos karo akademijos ir užsienio karo mokyklų studentų pratybų
2012.05.14
img

Gegužės 17 d., ketvirtadienį, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija kviečia žiniasklaidos atstovus atvykti į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone ir jo apylinkėse organizuojamus IV kurso kariūnų pratybas, kuriose dalyvaus ir užsienio šalių karo mokyklų studentai.

null
Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną kariams įteikti „Jūriniai mazgai
2012.05.14
img

Vaizdo medžiaga (aut. L. Kalvaitis)

 

Fotogalerija (nuotr. aut.-G.Maksimovicz ir E.Žygaitis)

 

Gegužės 14 d., minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, labiausiai pasižymėjusiems ryšių su visuomene ir visuomenės informavimo srityje krašto apsaugos sistemos (KAS) atstovams Lietuvių kalbos institute, Vilniuje, buvo įteikti jau tradiciniais tapę Lietuvos kariuomenės vado apdovanojimai – „Jūriniai mazgai“.

null
Dar trijuose Goro provincijos rajonuose paskelbta atsakomybės už saugumą perdavimo vietos pajėgoms pradžia
2012.05.14
img

Gegužės 13 d. Afganistane paskelbtas trečiasis atsakomybės už saugumą perdavimo vietos pajėgoms etapas, į kurį pateko ir trys Goro provincijos rajonai – Lal va Sardžangalas, Čahar Sada ir Daulatjaras.

 

„Prezidento Hamido Karzajaus pranešimas dėl trečiojo atsakomybės perdavimo etapo buvo lauktas pareiškimas prieš NATO valstybių vadovų susitikimą Čikagoje. Tai nuoseklus žingsnis NATO vadovaujamoms tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms perduodant atsakomybę Afganistano valdžiai“, – apie paskelbtą trečiojo etapo pradžią sakė Lietuvos krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
R. Juknevičienė: Lietuvos ir Lenkijos santykiai gynybos srityje yra esminiai
2012.05.14
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pirmadienį Varšuvoje susitikusi su Lenkijos gynybos ministru Tomaszu Siemoniaku aptarė dvišalį karinį bendradarbiavimą, NATO viršūnių susitikimą Čikagoje, tarptautines operacijas bei pratybas.

 

Krašto apsaugos ministrė pažymėjo, jog Lietuvos ir Lenkijos santykiai gynybos srityje yra esminiai.

null
Paminėtos Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos 85-osios metinės
2012.05.13
img

Gegužės 13 d. Kaune įvyko Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) 85-ųjų metinių minėjimas. Jame dalyvavo krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos pirmininkas atsargos pulkininkas Antanas Plieskis, Kauno miesto vadovai, Kauno įgulos padalinių vadai, LKKSS nariai.

null
Krašto apsaugos ministrė dalyvavo tarptautinėje L. Merio konferencijoje Taline
2012.05.13
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė penktadienį išvyko į Taliną (Estija), kur dalyvavo gegužės 11-13 dienomis vykusioje Estijos Prezidento Lennarto Merio vardu pavadintoje tarptautinėje konferencijoje.

 

R. Juknevičienė drauge su Baltijos ir Šiaurės valstybių kolegomis dalyvavo diskusijoje „Regioninės pastangos, globalus poveikis? Šiaurės-Baltijos regiono saugumas ir bendradarbiavimas ekonominio sunkmečio metu“.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media