Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Žinių archyvas (2012 - 05)

Vilniuje rastas sprogmuo sunaikintas
2012.05.29
img

Gegužės 29 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai gavo pranešimą, kad Vilniuje, Kirtimų g. – Krantinės g., atlikdami kelio tiesimo darbus, darbininkai aptiko daiktą, panašų į sprogmenį. Apie radinį buvo pranešta policijai ir teritorijoje buvo įvestas planas „Skydas", sukviestos specialiosios tarnybos.

 

Pavojų kėlusį sprogmenį kariuomenės išminuotojai neutralizavo.

null
Vyriausybė pritarė karo prievolininkų registro steigimui
2012.05.29
img

Gegužės 29 d. Vyriausybė priėmė Krašto apsaugos ministerijos parengtą nutarimo projektą dėl karo prievolininkų registro steigimo.

 

Pradėjus funkcionuoti registrui bus supaprastinta karo prievolininkų apskaita, taupomas karo prievolininkų laikas ir mažinama biurokratija. Apskaitai vykdyti bus pasitelkiami jau egzistuojantys registrai, o patys karo prievolininkai, taip pat ūkio subjektai bus maksimaliai atleisti nuo prievolės teikti pažymas apie save ar savo darbuotojus, karo prievolininkus. Tačiau karo prievolininkai gali būti kviečiami pateikti ar patikslinti informaciją, kurios nėra duomenų bazėse.

null
Krašto apsaugos bei švietimo ir mokslo ministrai kviečia aukštąsias mokyklas pasinaudoti Karo prievolės įstatymo nuostatomis
2012.05.29
img

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius kviečia Lietuvos aukštąsias mokyklas pasinaudoti praėjusiais metais priimto Karo prievolės įstatymo numatytomis galimybėmis bei suteikti pirmumą norintiems įstoti privalomąją pradinę karo tarnybą ar bazinius karinius mokymus baigusiems jaunuoliams, pridedant jiems papildomą balą.

 

Krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės teigimu, Karo prievolės įstatyme įtvirtinta skatinimo sistema labiau motyvuos jaunuolius atlikti tarnybą ir užtikrins reikiamo Lietuvos kariuomenės rezervo parengimą savanoriškumo pagrindu. Ministrai pažymi, jog „aukštosios mokyklos yra autonomiškos ir gali įgyvendinti kai kurias įstatyme numatytas galimybes, pavyzdžiui, suteikti pirmumą norintiems įstoti į aukštąsias mokyklas privalomąją pradinę karo tarnybą ar bazinius karinius mokymus baigusiems jaunuoliams, pridedant jiems papildomą balą“.

null
Panevėžyje vyks misiją Afganistane baigusių karių sutikimo ir apdovanojimo ceremonija
2012.05.28
img

Gegužės 29 d. 10 val. Panevėžyje, Laisvės aikštėje, vyks oficiali misiją Afganistane baigusių karių sutikimo ir apdovanojimo ceremonija. Ceremonijoje dalyvaus apie 150 karių, tarnavusių Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės keturioliktoje pamainoje, apie 20 Lietuvos ir JAV karių, dalyvavusių Goro provincijoje veikiančioje Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės antrojoje pamainoje, taip pat kariai, atlikę misiją įvairiuose NATO tarptautinės operacijos štabuose Afganistane.

null
Buvo aptarti karinio operacinio energetinio saugumo klausimai
2012.05.28
img

 

Gegužės 24 d. Vilniuje vyko bendra Energetinio saugumo centro prie Užsienio reikalų ministerijos ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos konferencija, skirta karinio operacinio energetinio saugumo klausimams aptarti.

null
Lietuva Jungtinių Tautų stebėtojų misijai Sirijoje siūlo dviejų karių kandidatūras
2012.05.28

Dalyvauti Jungtinių Tautų vadovaujamoje tarptautinėje stebėjimo misijoje Sirijoje Lietuva pasiūlė dvi kandidatūras, kurios dar turi būti patvirtintos JT.

null
Rengiami strateginio lygmens nacionalinio saugumo ir gynybos kursai valstybės pareigūnams
2012.05.28
img

Gegužės 28 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė atidarė strateginio lygmens nacionalinio saugumo ir gynybos kursus, skirtus valstybės pareigūnams.

 

Šių kursų tikslas – gilinti valstybės pareigūnų žinias nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais, tobulinti vadovavimo įgūdžius ir plėtoti bendradarbiavimą vykdant nacionalinio saugumo ir gynybos užduotis. Šiuose kursuose dalyvauja įvairių Lietuvos Respublikos institucijų valstybės tarnautojai ir pareigūnai.

null
Šiauliuose vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė
2012.05.26
img

Fotogalerija

Vaizdo medžiaga

 

Šiauliuose vyko Lietuvos kariuomenės ir visuomenės šventė, kurios didžiausias siurprizas – tarptautinis aviacijos šou „Plieno sparnai 2012“. Šventėje dalyvauja ne tik Lietuvos karinė ir civilinė aviacija, bet ir kitų NATO šalių kariniai orlaiviai, parengę šventei įspūdingus pasirodymus ore.

null
Aviacijos bazės teritorijoje rastas Antrojo pasaulinio karo sprogmuo išvežtas saugiai naikinti
2012.05.26

Gegužės 26 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės teritorijoje buvo aptiktas Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių gamybos sprogmuo SD-1 (5 cm skersmens, 15 cm ilgio). Sprogmenį aptiko bazės darbuotojai zonoje, nutolusioje nuo Šiauliuose kariniame aerodrome vykstančios Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenė vienybės šventės renginių vietos. Renginiams nebuvo sutrukdyta. Operatyviai atvykę Lietuvos kariuomenės išminuotojai sprogmenį išvežė naikinti.

null
Minaičiuose pagerbtas Lietuvos partizanų atminimas
2012.05.26
img

Vaizdo medžiaga

Krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės kalba

 

Gegužės 26 d. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai prasidėjo iškilminga Lietuvos partizanų pagerbimo ceremonija prie 1949 metų Deklaracijos memorialo Minaičiuose, Radviliškio rajone. Ceremonijoje partizanų atminimą pagerbė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media