Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Lietuvos kariūnas džiaugiasi įgytomis žiniomis JAV aukštojoje mokykloje

2012.05.30
image

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos trečiojo kurso kariūnas Vytenis Miliušas gegužės mėnesį grįžo iš JAV Virdžinijos karo institute vykusių studijų. Vaikinas pagal mainų programą Virdžinijoje mokėsi nuo 2012 m. sausio mėnesio.

 

„Dar prieš išvykdamas į JAV buvau girdėjęs apie šią mainų programą ir studijas užsienio šalies aukštojoje mokykloje, todėl pasiruošti keturių mėnesių išbandymams buvo nesunku, – prisiminė kariūnas. – Vos tik atvykęs į Virdžinijos karo institutą buvau supažindintas su instituto tvarka ir studijų reikalavimais. Taip po truputį ir įsitraukiau į šią veiklą.“

 

V. Miliušas Lietuvos karo akademijoje studijuoja tarptautinių santykių specialybę, todėl jam buvo lengviau ir nekilo problemų renkantis studijų dalykus Virdžinijos karo institute. „Studijos jau iš pat pradžių nuteikė teigiamai: profesoriai demonstravo aukštą dėstymo lygį, o kariūnai savo ruožtu – didelį aktyvumą bei susidomėjimą“, – pasakojo V. Miliušas. Vaikinas džiaugėsi, kad JAV aukštojoje mokykloje jis kartu susirado ir savo bakalauro darbo vadovą.

 

Kalbėdamas apie mokslus kariūnas visų pirma atkreipė dėmesį į karinius užsiėmimus, kurie vyksta reguliariai du kartus per savaitę (vienas – teorinis, kitas – praktinis). Kariūnų pasiruošimas šiems užsiėmimams taip pat paliko gerą įspūdį. Lietuviui dar teko dalyvauti keturių parų pratybose, kuriose jis pats vadovavo 14 kariūnų skyriui.

 

Vytenis Miliušas džiaugdamasis prisiminė ir sportinius užsiėmimus: „Virdžinijos karo institute sudarytos puikios sąlygos užsiimti įvairiomis sporto šakomis. Čia galima rasti amerikietiškojo futbolo stadioną, beisbolo aikštyną, baseiną ir visa kita, – vardijo Vytenis. – Pats sportavau dviejose rinktinėse: triatlono bei vandensvydžio. Su abiem rinktinėmis dalyvavau varžybose, kurios vėlgi paliko labai gerą įspūdį!“

 

Laisvalaikio metu lietuvis stengėsi bendrauti su kuo daugiau žmonių ir aplankyti kuo daugiau įdomesnių vietų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vaikinas įspūdžių sėmėsi ne tik Virdžinijoje – taip pat lankėsi Vašingtone, susipažino su Niujorku. Būdamas Vašingtone lietuvis užsuko ir į Lietuvos ambasadą.

 

Studijos Virdžinijos karo institute Lietuvos karo akademijos kariūnui visų pirma suteikė galimybę išsamiau susipažinti su JAV kariuomenės struktūra bei karininkų rengimu šioje šalyje. Kartu jis džiaugėsi turėjęs geras sąlygas pažinti ir JAV kultūrą bei šios šalies žmonių gyvenimo būdą.

 

Lietuvos karo akademija ir Virdžinijos karo institutas bendradarbiauja nuo 2001 metų. 2009 m. liepos 9 d. bendradarbiavimo sutartis buvo atnaujinta – ja remiantis kasmet LKA III kurso kariūnas vieną semestrą studijuoja Virdžinijos karo institute, o šio instituto kadetas gilina savo pasirinkto akademinio dalyko žinias Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvos karo akademijoje ir Vilniaus universitete (iki 2012 m. liepos 2 d.) studijuoja Virdžinijos karo instituto trečiojo kurso kadetas Benjaminas Traversas.

 

 

Nuotraukos - krn. V. Miliušo

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media