Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Lietuvos išminuotojai padėjo sunaikinti Afganistano Goro provincijoje surinktas raketas ir prieštankines minas

2007.09.25
image

Rugsėjo 24 d. Goro provincijos atkūrimo grupės penktosios pamainos išminuotojai kartu su Afganistano specialistais naikino provincijoje surinktus pavojingus sprogmenis. Kaip sakė PAG-5 Išminavimo skyriaus vadas viršila Arturas Traskovskis, sunaikintos šešiasdešimt keturios 107 mm raketos ir septyniasdešimt keturios prieštankinės minos.

Provincijos gyventojai nuolat raginami atiduoti nelegaliai laikomus ginklus ir sprogmenis, aktyviai dalyvauti DIAG (Nelegalių ginkluotų grupuočių išformavimas, angl. Disbandment of Illegal Armed Groups) procese. Nors DIAG procesas Afganistane buvo pradėtas prieš keletą metų, pastebėta, kad ginklų surenkama ne itin daug. Tuo tarpu Goro provincija yra viena iš daugiausiai ginklų per DIAG procesą surenkančių Afganistano provincijų.

Pastaruoju metu atskiruose provincijos rajonuose įgyvendinamas vadinamasis derybų etapas, kai buvę ar esantys karo vadai, kaimų vyriausieji ir administracinė rajonų valdžia raginama bendradarbiauti tarpusavyje, taip pat derybų būdu į DIAG procesą aktyviau įsijungti raginami asmenys, kurie, manoma, turi nelegalių ginklų ar sprogmenų. Patys gyventojai situaciją provincijoje įvardija saugia, nors kai kurie vis dar laiko ginklų savigynai. Dauguma žmonių sako ginklus jau atidavę.

Nelegalių ginklų surinkimas iš ginkluotų grupuočių ir atskirų asmenų yra vienas iš būdų užtikrinti saugumą, kaip pagrindinę sąlygą sėkmingam provincijos vystymui. Siekiama, kad provincijos departamentai ir kitos institucijos kontroliuotų ginklų surinkimo procesą bendradarbiaudamos su savo rajonų kaimų vyriausiaisiais, kurie, sako, suprantą DIAG proceso tikslus ir jiems pritaria.

Lietuvos vadovaujama PAG Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas atkurti provinciją. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media