Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Krašto apsaugos ministras Portugalijoje dalyvauja ES gynybos ministrų susitikime

2007.09.27

Rugsėjo 28-29 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Portugalijos Evoros mieste dalyvaus neoficialiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime. Jo metu daugiausiai dėmesio bus skiriama ES vadovaujamoms operacijoms ir ES santykiams gynybos bei saugumo srityse su kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

 

Operacijoms skirtoje susitikimo dalyje ministrai aptars šių metų birželio mėnesį pradėtą ES policijos misiją EUPOL Afganistane. Lietuva į ją yra skyrusi 3 policininkus. Lietuva remia didesnį ES vaidmenį Afganistane. Ministras J. Olekas susitikimo Evoroje metu planuoja kalbėti apie būtinybę paspartinti misijos plėtrą į provincijas, kur ES pagalbos labiausiai reikia. Lietuva yra ypač suinteresuota, kad misija dirbtų ir Goro provincijoje, kurioje veikia Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupė.

 

Susitikimo metu ministrai taip pat aptars politinę bei saugumo situaciją Vakarų Balkanuose, ES karinės operacijos ALTHEA Bosnijoje ir Hercegovinoje transformacijos eigą, ES pasirengimą iš Jungtinių Tautų (JT) perimti civilinę operaciją Kosove ir kitais metais planuojamą pradėti ES karinę operaciją Čade.

 

Aptariant ES santykius su kitomis tarptautinėmis organizacijomis, daugiausiai dėmesio turėtų būti skirta ES ir NATO bendradarbiavimui krizių valdymo srityje ir pirmiausia Afganistane. Lietuva aktyviai remia glaudų bendradarbiavimą tarp ES policijos misijos Afganistane ir NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF).

 

Ministrai taip pat aptars ES bei JT bendradarbiavimo perspektyvas. „Didžiojo aštuoneto” aukščiausiojo lygio susitikime šių metu birželio mėnesį buvo pasirašytas bendras JT ir ES pareiškimas dėl bendradarbiavimo krizių valdyme. Jame siūloma toliau stiprinti organizacijų bendradarbiavimą įvairiais krizių valdymo aspektais, ypatingą dėmesį skiriant Afrikos taikos pajėgumų kūrimui.

 

Gynybos ministrų susitikimo rėmuose rengiama ir atskira sesija, kurioje dalyvaus 5 Magrebo šalių (Alžyras, Tunisas, Marokas, Libija, Mauritanija) gynybos ministrai. ES-Afrikos bendradarbiavimas bei dialogas saugumo klausimais Viduržemio jūros regione yra vienas iš Portugalijos pirmininkavimo ES prioritetų.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media