Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 2
4 5 10
11 12 15
18 20 23 24
25 27 29 30
2 4 5 7

 

 

Afganistano Goro provincijoje apšaudyta karių stovykla

2007.09.29

Naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo apšaudyta Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-5) stovykla. Įvykio metu niekas nenukentėjo.

 

Likus dvidešimčiai minučių iki vidurnakčio vietos laiku į Goro provincijos sostinėje Čagčarane įsikūrusią PAG stovyklą iš šiaurinės pusės buvo paleistos keturios raketos. Nė viena iš jų nesiekė stovyklos teritorijos.

 

Po apšaudymo buvo sustiprinta stovyklos apsauga, stovyklos teritoriją patikrino karo išminuotojai. Šiuo metu PAG kariai kartu su Goro provincijos policija aiškinasi incidento aplinkybes.

 

Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės penktoji pamaina misiją pradėjo gegužės mėnesį ir planuoja baigti lapkritį. PAG-5 kariai per savo misijos laikotarpį apšaudomi jau ne pirmą kartą – rugpjūčio pradžioje kariai buvo apšaudyti, kai patruliavo provincijos šiaurinėje dalyje.

 

„Afganistano Goro provincija laikoma viena saugiausių Afganistane, tačiau tokie atvejai kaip šis primena, kad tarnaujame krašte, kur galimi įvairūs netikėtumai. Tam esame pasirengę. Įvertindami situaciją, neprarandame budrumo ir žinome, kaip elgtis skirtingomis aplinkybėmis”, – apie stovyklos apšaudymą kalbėjo PAG-5 vadas pulkininkas Dalius Polekauskas.

 

Pasak plk. D. Polekausko, vietos gyventojų požiūris į PAG karius yra teigiamas, reiškiamas abipusis pasitikėjimas ir pagarba, todėl šis įvykis nesiejamas su PAG karių misijos užduotimis.

 

PAG-5 suformuota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Taip pat čia tarnauja kariai iš kitų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” dalinių, Karinių oro pajėgų, Logistikos valdybos, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono. Iš viso per 130 Lietuvos karių. Afganistano Goro provincijoje misiją kartu su mūsų kariais atlieka Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos kariai, civiliai tarnautojai iš Lietuvos ir Islandijos.

 

Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

 

PAG-5 atstovė spaudai vyresnioji leitenantė Vida Urbonaitė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas kam@kam.lt
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media